student do księdza profesora

Jak powinien się zaczynać i kończyć e-mail kierowany przez studenta do profesora, który jest księdzem?
Student piszący e-mail do księdza profesora powinien go rozpocząć za pomocą formy adresatywnej Czcigodny Księże Profesorze, natomiast zakończyć formą grzecznościową typową dla świeckich kontaktów oficjalnych, w których adresat jest osobą wyżej postawioną w hierarchii. Na przykład: Z wyrazami szacunku, Z wyrazami poważania, Proszę przyjąć wyrazy szacunku, Proszę przyjąć wyrazy poważania, Łączę wyrazy szacunku, Łączę wyrazy poważania.
Przestrzegałabym przed formą zakończenia Z poważaniem, która jest zbyt zdawkowa, w związku z czym odbierana jako zawierająca minimalną jedynie „dawkę szacunku”.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski