studium przypadku

Szanowna Redakcjo,
bardzo proszę o poradę, jak odmieniać studium przypadku w sytuacji, gdy mówimy o różnych, całkiem odrębnych przypadkach dotyczących jednak [tej] samej tematyki. Czy liczba mnoga brzmieć powinna studia przypadku, czy studia przypadków?
Pozdrawiam
W NKJP jest więcej studiów przypadku niż studiów przypadków, co jest zgodne z moją intuicją (przed zajrzeniem do korpusu byłem gotów wybrać raczej formę z przydawką w lp). W sumie jednak obie konstrukcje są reprezentowane dość licznie, co nie pozwala żadnej z nich wyeliminować tylko na podstawie kryterium frekwencyjnego.
Oprócz frekwencji warto wziąć pod uwagę konstrukcje analogiczne: zdjęcia babci to różne fotografie tej samej osoby, a wiersze Broniewskiego to różne utwory tego samego poety. Gdyby chodziło o różne osoby, to moglibyśmy mówić o zdjęciach babć i wierszach Broniewskich. Sytuacja, o którą Pani pyta, jest paralelna do tej, w której różne babcie mają swoje fotografie i różni poeci o tym samym nazwisku mają swoje wiersze. Tak więc, choć intuicja podpowiadała mi studia przypadku, widzę, że w opisanej sytuacji właściwe będą studia przypadków.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski