sub-

Jak zapisać wyraz z prefiksem sub-? Sub-twórca, subtwórca czy sub twórca? Najbardziej prawdopodobna wydaje się wersja z łącznikiem, ale różnie bywa.
Pozdrawiam
Cząstkę sub- piszemy bez łącznika, ale dołączamy ją do podstaw obcych, np. sublokator (nie submieszkaniec), subarktyczny (nie subbiegunowy). Zamiast subtwórca trzeba poszukać jakiejś formuły omownej – może twórca drugoplanowy? – odpowiedniej do znaczenia, które chce Pani przekazać.
Mirosław Bańko, PWN