super-

Mamy w redakcji Nowego Życia Pabianic, lokalnej gazety w Pabianicach, zagwozdkę: jak piszemy wyraz superbudowla w kontekście: „Pod tym względem nie ustępowali im dalekowzroczni Egipcjanie, pospołu budujący superbudowle”. Prosimy o szybką odpowiedź.
Superbudowla piszemy razem. Jest też słowo super, pisane rozdzielnie, ale raczej w funkcji przymiotnika („Zabawa była super”), przysłówka („Było super”) lub wykrzyknika („Jedziemy na wycieczkę. – Super!”).
Mirosław Bańko, PWN