superbonus

Szanowni Państwo!
Chciałabym zapytać, jak prawidłowo zapisać połączenie super + bonus. Do tej pory pisałam to zestawienie osobno (używam go na nazwanie rodzaju nagrody, którą otrzymują dzieci na koniec tygodnia): „Bonus, który dziecko otrzymało, był super”. Proszę o udzielnie odpowiedzi, czy w tym znaczeniu pisownia rozdzielna jest uzasadniona i nie jest błędem.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
W zdaniu „Bonus był super słowo super jest przymiotnikiem. Gdy jednak umieścimy je przed rzeczownikiem, staje się przedrostkiem i musi być pisane łącznie z nim: „To był superbonus”. Przynajmniej tak rzecz wygląda w słownikach ortograficznych. W praktyce zdarzają się odstępstwa od reguły, ale pedantyczny czytelnik ma prawo ocenić je jako błędy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski