supereksdziewczyna

Szanowni Państwo.
Proszę o odpowiedź na pytanie, jak powinien brzmieć zapis tytułu filmu: Moja super eksdziewczyna (tak jest na plakacie filmowym) czy Moja supereksdziewczyna? Nie mogę znaleźć informacji o tym, czy należy łączyć ze sobą cząstki super i eks. Polski plakat informuje też, że możemy oglądać film Super tata, choć wydaje mi się, że powinno być Supertata.
Kłaniam się,
Wojciech Tokarzewski
Cząstki super- i eks- zachowują się podobnie do przedrostków, por. supermen, supernowoczesny, eksmąż (obok dawniejszej, wciąż dopuszczalnej pisowni eks-mąż). Ponieważ zaś przedrostki piszemy łącznie, nawet gdy jest ich kilka (por. podopisywać, niedostatek), w zasadzie powinniśmy napisać supereksdziewczyna. Dystrybutor filmu prawdopodobnie uznał, że taki tytuł byłby mało czytelny i skorzystał z chwiejnej jeszcze normy dotyczącej pisowni cząstki super-. Można jego decyzję zaakceptować jako przykład licencji poetyckiej – wszak tytuł utworu to sfera twórczości artystycznej. Można też decyzję tę krytykować, bo twórczość bywa mniej lub bardziej udana. Krytyka taka jednak musiałaby być prowadzona ze stanowiska estetyki i pragmatyki językowej, a nie tylko ortografii.
Mirosław Bańko, PWN