susz czy mokrz?

Szanowni Państwo!
Interesuje mnie określenie susz – chodzi o rozdrobnione, suche zioła przeznaczone do wielokrotnego zaparzania. Specjalnie zwracam uwagę na to wielokrotne zaparzanie, bo susz zaparzony raz, staje się ewentualnie fusami, czymś do wyrzucenia, zużytym, wykorzystanym. Jeśli jednak po pierwszym zaparzeniu może nastąpić kolejne i następne, to co zalewamy wrzątkiem za drugim, trzecim, piątym razem? Przecież już nie susz. Może w takim razie… mokrz?
Z poważaniem – Karoń
Członem opozycyjnym do szuszyć jest moczyć, więc antonimem do suszu powininen być… mocz. Mówiąc serio, susz zaparzony po raz dziesiąty (są takie „szusze”?) nazywałbym jednak suszem. Zioła po ususzeniu przecież też nie są zielone. Czynnika etymologicznego nie można przeceniać.
Mirosław Bańko, PWN