święci Cyryl i Metody

Szanowni Państwo,
który zapis jest właściwy (słow. Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave):
1) Uniwersytet św. św. Cyryla i Metodego w Trnawie,
2) Uniwersytet Świętych Cyryla i Metodego w Trnawie,
3) Uniwersytet św. Cyryla i Metodego w Trnawie,
4) Uniwersytet im. św. św. Cyryla i Metodego w Trnawie,
5) Uniwersytet im. Świętych Cyryla i Metodego w Trnawie,
6) Uniwersytet im. św. Cyryla i Metodego w Trnawie?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Z wyrazami szacunku,
–- słowacki czytelnik
W nazwach uniwersytetów, które mają patronów, przyjęły się u nas konstrukcje Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (z pominięciem słowa imienia). W związku z tym formy od 4. do 6. trzeba odrzucić.
Formę 3., w której przymiotnik występuje w liczbie pojedynczej, trzeba by uznać za wyrażenie skrócone. Dałoby się je objaśnić jako takie, w którym pominięto składnik, a więc: świętego Cyryla i (świętego) Metodego. Może to jednak wydać się problematyczne, więc forma ta nie jest raczej godna polecenia.
Poprawna jest bez wątpienia forma 1., ale może wydać się zaskakująca lub osobliwa. O pewnych kontrowersjach z nią związanych przeczyta Pan w archiwalnej poradzie.
Forma 2. nie powinna budzić zastrzeżeń, a więc trzeba ją uznać za optymalną.
Jan Grzenia