święcić czy świętować sukcesy?

Witam,
przy poprawianiu jednego z tekstów pojawił się ciekawy problem. Mianowicie, która forma jest poprawna: „Zawodnik święci sukcesy” czy „Zawodnik świętuje sukcesy”? Przeglądając przykłady w sieci, znalazłem obie wersje. Która forma w której wersji (tzn. przy jakiej okazji) jest dopuszczalna?
Pozdrawiam serdecznie.
Sukcesy się święci, nie świętuje. Korpus Języka Polskiego PWN daje tej pierwszej konstrukcji wyraźną przewagę, drugą rejestruje tylko raz, a więc na granicy błędu. Święcić jest w ogóle częstsze niż świętować, i to od dawna, o czym świadczy ilość miejsca poświęconego (!) tym czasownikom w słowniku Lindego.
Mirosław Bańko, PWN