święta wielkanocne i Święta Wielkanocne

Szanowni Państwo,

Święta Wielkanocne czy święta wielkanocne? Który zapis jest prawidłowy, a który jedynie dopuszczalny ze względów uczuciowych? Na podstawie Słownika ortograficznego nie sposób tego stwierdzić (WSO 2012, s. 926 oraz https://sjp.pwn.pl/wso/szukaj/%C5%9Bwi%C4%99ta). Czytałam odpowiedzi z 2003 roku, lecz pozostawiają one dużą swobodę interpretacji. Będę ogromnie wdzięczna za wskazanie formy wzorcowej (do zastosowania np. w encyklopedii lub podręczniku).

Z wyrazami szacunku

Anna

Przeczytałem wcześniejsze porady na ten temat, wydaje mi się, że wyczerpują zagadnienie.

Z życzeniami radosnych świąt wielkanocnych (lub Świąt Wielkanocnych)!

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski