świeży pracownicy

Jaka jest prawidłowa liczba mnoga od słowa świeży w formie męskoosobowej? Np. pracownicy są świeży czy świezi?
Bardzo będę wdzięczny za odpowiedź.
Przymiotniki na -ży mają formy męskoososobowe liczby mnogiej równe formom hasłowym. A więc świeży pracownik i świeży pracownicy, tak samo hoży młodzieniec i hoży młodzieńcy. Jedynym wyjątkiem jest duży: mówimy duży chłopiec, ale duzi chłopcy.
Mirosław Bańko