symplifikowany

Witam! Chciałbym zapytać co oznacza słowo symplikowany? Dostałem życzenia świąteczne „nie symplikowanych do wymiaru konsumpcji świąt”. Ja rozumiem to jako 'nie uproszczonych (sprowadzonych) tylko do konsumpcji świąt'.
Oryginalne życzenia, ale myślę, że lepiej brzmiałyby ze słowem symplifikowany, por. rzeczownik symplifikacja, z angielskiego lub francuskiego simplification, a to z łaciny. Symplifikację PWN-owski słownik wyrazów obcych objaśnia jako uproszczenie będące jednocześnie spłyceniem. Wynika stąd, że życzenia świąteczne odczytał Pan prawidłowo.
Jeszcze lepiej, bo mniej pretensjonalnie, byłoby w cytowanej formule życzeń zastąpić symplifikację przez redukcję, tzn. napisać: „nie zredukowanych wyłącznie do konsumpcji świąt”.
Mirosław Bańko, PWN