system trzydziestkoszóstkowy

Pytanie bardzo matematyczno-informatyczne. System liczenia o podstawie dwa to system dwójkowy, o podstawie szesnaście – szesnastkowy. A o podstawie 36? Trzydziestoszóstkowy? Czy trzydziestkoszóstkowy? A może jeszcze inaczej?…
Przymiotniki używane w określeniach systemów liczenia pochodzą od rzeczowników, nie liczebników (dziesiętny od dziesięć jest wyjątkiem), np. dwójkowy, szesnastkowy pochodzą od dwójka, szesnastka (co znaczy m.in. ‘cyfra oznaczająca liczbę 2, 16; zbiór składający się z takiej liczby elementów’), nie od samego liczebnika dwa, szesnaście. Jeśli w takim razie podstawę stanowią „trzydziestki szóstki”, to system nazwiemy trzydziestkoszóstkowym. Nazwa może i niezwykła, ale system chyba też.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski