szacować i pochodne

Chciałbym zapytać o dopuszczalność pisania czasownika szacować z różnymi przedrostkami, w takich formach jak przeszacować (w znaczeniu 'podać zbyt wysoki szacunek'), niedoszacować (w znaczeniu 'podać zbyt niski szacunek'). Jeśli te formy są niepoprawne (to zapewne jest kalka z języka angielskiego, gdzie overestimate i underestimate świetnie fukcjonują), to może jest inne słowo (jeden wyraz), który opisze czynność podawania oszacowania, estymacji powyżej lub poniżej rzeczywistej wartości.
Przeszacować i nie doszacować to formy poprawne, druga ma pisownię rozdzielną. Słowo szacować pochodzi z języka niemieckiego, a cząstki prze- i niedo- są rodzime i mogą łączyć się z czasownikami o różnym pochodzeniu. Nie trzeba o wszystko winić języka angielskiego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski