szekspirowski czy Szekspirowski?

Drukarnia Skoryny, drukarnia Mamoniczów, czy zatem druki Skorynowskie czy skorynowskie; druki Mamoniczowskie czy mamoniczowskie?
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
Przymiotniki od imion i nazwisk piszemy wielką literą, jeśli mają znaczenie dzierżawcze (odpowiadają na pytanie: czyj?), a małą literą, jeśli mają znaczenie jakościowe (odpowiadają na pytanie: jaki?). Tak więc dramat Szekspirowski to dramat Szekspira, a dramat szekspirowski to podobny dramat napisany przez inną osobę, np. Słowackiego. W przytoczonym przykładzie chodzi zapewne o znaczenie dzierżawcze.
Mirosław Bańko