szeregowanie alfabetyczne w bibliografii

Jak powinien wyglądać przypis typu „autor – rok”, jeśli autorem jest K. de Walden-Gałuszko, w bibliografii znajdująca się pod W („Walden-Gałuszko K. de (1996), U kresu, Gdańsk”)? Gdzie stawiać przyimek oznaczający szlachectwo w takim przypadku?
Z góry dziękuję.
Jak słusznie zauważa autor pytania, przyimków zapisywanych małą literą (np. d’, de, von, van), które oznaczają szlachectwo i nie stanowią właściwej części nazwiska, nie uwzględnia się przy szeregowaniu alfabetycznym, a więc Krystyna de Walden-Gałuszko będzie w bibliografii szeregowana pod literą W. W zależności od przyjętej konwencji w zestawieniu alfabetycznym przyimki te można podawać przed nazwiskiem, np.
Twycross R. G., Frampton D. R. (1996), Opieka paliatywna nad terminalnie chorym, Bydgoszcz.
de Walden-Gałuszko K. (1986), U kresu, Gdańsk.
Ząbkowska-Wachełko B., Pędzich W. (1995), Pacjenci w starszym wieku, Warszawa.

albo po imieniu, np.
Twycross R. G., Frampton D. R. (1996), Opieka paliatywna nad terminalnie chorym, Bydgoszcz.
Walden-Gałuszko K. de (1986), U kresu, Gdańsk.
Ząbkowska-Wachełko B., Pędzich W. (1995), Pacjenci w starszym wieku, Warszawa.

Tworząc natomiast wstawkę nawiasową w tekście głównym (gdzie nie podajemy inicjału imienia), zachowujemy naturalną kolejność elementów nazwy autora, a więc np. (de Walden-Gałuszko, 1986: 24).
Adam Wolański