szkoda idealna?

Jakie istnieją rodzaje szkód? Czy istnieje coś takiego jak szkoda idealna? (pytanie zwiazane z odpowiedzialnoscią za wyrzadzoną za szkodę)
Dziekuję bardzo!
Obawiamy się, że to pytanie dla prawnika. Zwykła polszczyzna nie zna szkody idealnej – sformułowanie takie brzmi wręcz perwersyjnie, gdyż szkodę oceniamy negatywnie, a ideał pozytywnie. Szkoda może być np. wielka, niepowetowana, dotkliwa, poważna, rzadziej drobna lub mała. Ale powtarzamy: prawnicy mogą znać inne rodzaje szkód.
Mirosław Bańko