szkoła letnia

Czy poprawne jest zdanie: „Nie zakwalifikował się Pan do udziału w X Szkole Letniej”. Moje zastrzeżenia budzi fragmemt do udziału. Proszę o opinię. Z góry bardzo dziękuję.
Szkoła letnia jest raczej rodzajem kursu niż prawdziwej szkoły. Dlatego można powiedzieć, że ktoś uczestniczy lub bierze udział w szkole letniej, choć nie powiedziałoby się, że ktoś uczestniczy np. w szkole podstawowej. Do cytowanego przez Pana zdania nie mam zastrzeżeń.
Mirosław Bańko