szlachta dobrzyńska

Czy jest jakaś różnica między przymiotnikami: dobrzyńska a dobrzyniecka? Chodzi o typ szlachty w Panu Tadeuszu.
Przymiotnik dobrzyński pochodzi od Dobrzyn (tak u Mickiewicza) lub Dobrzyń (tak nazywa się kilka miejscowości w Polsce), zaś dobrzyniecki musiałby pochodzić od Dobrzyniec (gdyby istniała miejscowość o tej nazwie). Szlachtę z epopei Adama Mickiewicza należy w takim razie nazywać dobrzyńską.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski