szoł

Czy dopuszczalna jest spolszczona pisownia wyrazów show czy show-biznes, tzn. szoł, szołbiznes? Czy możne taki zapis odnotowuje jakiś słownik?
W słownikach takiego zapisu nie ma, angielskiego w z zasady nie oddajemy po polsku literą ł. Wyjątki od tej zasady – np. wow! oddawane jako łał! – są nieliczne i wyraźnie potoczne. Pisownia szoł też może pojawić się w potocznych odmianach polszczyzny, a jeśli występuje w tekstach oficjalnych, ma charakter prowokacji, której celem jest zwrócić uwagę czytelników (świadczą o tym przykłady, jakie można znaleźć za pomocą wyszukiwarek internetowych na polskich stronach WWW).
Mirosław Bańko, PWN