szukać i dostarczać

Witam,
interesują mnie czasowniki odszukać, odszukiwać – jakim rządzą przypadkiem? Czy prawidłowe jest zdanie: „W ten sposób najłatwiej odszukać nowe, kolejne gatunki zwierząt”, czy „… nowych kolejnych gatunków”? A jakim przypadkiem rządzi czasownik dostarczać? Dostarczać wszelkich informacji czy wszelkie informacje?
Dziękuję.
Szukamy czegoś (dopełniacz) i czasem zdarza się nam odszukać coś (biernik). Odszukiwać nie różni się od odszukać pod tym względem. „W ten sposób najłatwiej odszukać nowe, kolejne gatunki zwierząt” – mógłby powiedzieć przyrodnik i nie popełniłby błędu. Zdanie to zresztą brzmi dość intrygująco, gdyż wynika z niego, że istnieje jakaś lista nie odkrytych jeszcze gatunków, które można odszukać kolejno.
Dostarczać rządzi biernikiem („Fabryka dostarcza uzbrojenie dla armii”) albo tzw. dopełniaczem partytywnym, wskazującym na to, że mówiącemu chodzi o część jakiejś całości („Fabryka dostarczy nam uzbrojenia” – w domyśle trochę, pewną ilość). W wypadku niektórych rzeczowników, zwłaszcza abstrakcyjnych, biernik wydaje się wykluczony lub mało prawdopodobny, np. „Wyprawa dostarczyła nam (wielu) emocji” (nie: emocje) lub „Agent dostarczył cennych informacji”, rzadziej „… cenne informacje”.
Zob. Inny słownik języka polskiego PWN lub Nowy / Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN.
Mirosław Bańko, PWN