szwagier

Witam,
Moje pytanie dotyczy terminu szwagier, a mianowicie czy prawidłowym jest używanie tego terminu do określenia męża siostry małżonka. Innymi słowy, czy maż siostry mojej żony jest moim szwagrem? Czy też poprawnie (słownikowo) szwagrem jest tylko mąż mojej siostry lub też brat mojej żony?
Można nazywać szwagrem męża szwagierki, por. w ISJP:
Czyjś szwagier to mąż siostry tej osoby albo brat jej żony lub męża. Także mąż jej szwagierki.
Czyjaś szwagierka to siostra męża lub żony tej osoby. Także żona jej szwagra.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski