szybko+schnący

Witam!
Chciałbym zapytać, która wersja jest poprawna: „Pomalowałem płot farbą szybko schnącą” czy „Pomalowałem płot farbą szybkoschnącą”. Co prawda, jeśli zajrzy się do słownika, to istnieje tam tylko zapis szybko schnący. Jednakże, skoro jest stal szybkotnąca, to czemu farba ma być szybko schnąca?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Jeśli słowo szybkoschnący określa pewien gatunek farby, to są podstawy, aby je pisać łącznie. Wymaga to jednak odwagi, na którą nie każdy się zdobędzie – bądź co bądź w słownikach ortograficznych jest inaczej! Autorzy słowników być może nie spieraliby się o farby, ale na pewno nie chcieliby, abyśmy łącznie pisali każde połączenie przysłówka z odmiennym imiesłowem.
Mirosław Bańko