szyk składników konstrukcji biernej

Witam!
Która forma zapisu strony biernej jest poprawna: „Kot jest myty przez Maję” czy „Kot myty jest przez Maję”? A może obie?
Pozdrawiam
Szyk głównych składników konstrukcji biernej jest obojętny: „Kot jest myty przez Maję”, „Kot myty jest przez Maję”, a także np. „Przez Maję kot myty jest” – to wszystko zdania poprawne. Mogą się różnić hierachią treści, ale nie poprawnością gramatyczną. Jeśli chodzi o przykłady wymienione w pytaniu, to różnica w hierarchii treści jest zresztą minimalna: powiedziałbym, że postawienie imiesłowu biernego przed czasownikiem posiłkowym (jak w drugim przykładzie) w większym stopniu eksponuje ów imiesłów. Nie przypominam sobie jednak wyników żadnych badań eksperymentalnych, które by potwierdzały to odczucie, nie wykluczam więc, że jest ono subiektywne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski