szyk zaimka który

Dzień dobry!
Chciałam się odnieść do pytania dotyczącego szyku wyrażeń przyimkowych z zaimkiem który i odpowiedzi na nie udzielonej, zob. link. W pierwszej części odpowiedzi prof. Mirosław Bańko zaznaczył, że przykłady z SPP nie tworzą wyczerpującej listy. Co jednak ze stwierdzeniem ze słownika: „Poza tymi wypadkami przestawianie zaimka który jest błędem”? (Korzystam z wydania z 2011 roku).
Wielbicielka poradni
Słownik sobie, a poradnia sobie… – tak bywa. Widzę, że Pani nie przekonałem, ale mogę tylko powtórzyć to, co poprzednio napisałem: „Wyrażenia wymienione w SPP są przykładowe, nie tworzą więc wyczerpującej listy”. Stwierdzenie, które Pani zacytowała ze słownika, wydaje mi się za mocne.
Porada pochodzi z kwietnia 2009 i zaskakująco jest aktualna nie tylko w tej części, o którą Pani zapytała, ale i w następnej, zilustrowanej cytatem z Gazety Pomorskiej. Proszę sprawdzić.
Mirosław Bańko