taki jak

Mam pytanie dotyczące interpunkcji w wyliczeniach wprowadzonych słowem jak. Która wersja jest poprawna?
1) Tacy piłkarze, jak: Cristiano Ronaldo, Kaka, Lionel Messi i Samuel Eto'o nie muszą się martwić o pieniądze.
2) Tacy piłkarze, jak: Cristiano Ronaldo, Kaka, Lionel Messi i Samuel Eto'o, nie muszą się martwić o pieniądze.

Przykładowe zdania o podobnej konstrukcji, które odnalazłam w Internecie, kończą się po wyliczonych elementach i dalsza część się nie pojawia – stąd moja wątpliwość.
Słownik interpunkcyjny Jerzego Podrackiego i Aliny Gałązki w haśle taki jak podaje przykład bez przecinka: „Uczniom takim jak Zbyszek trudno przychodzi nauka”. WSO PWN w par. [381] ma przykład podobny: „Taki doświadczony kierowca jak Marcin nie powinien był wpaść w poślizg”. Choć w obu zdaniach wyliczenie obejmuje tylko jeden element, z objaśnień podanych w kontekście nie wynika, aby dłuższa lista miała coś zmienić.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski