tałałajstwo

Czy zechcieliby Państwo wyjaśnić, choćby pokrótce, skąd wzięło się słowo tałatajstwo (lub tałałajstwo, jak podaje słownik)? Zabawne, dziwne słowo, czyż nie? W dodatku często błędnie (?) pisane jako tatałajstwo.
Podaję za słownikiem Brücknera (1927): „od 18. wieku, we związku z ludowem tałędać, tałyndać się 'włóczyć się', w najrozmaitszych postaciach”. Późniejsze słowniki etymologiczne albo nie mają tego wyrazu, albo nie doszły do litery T.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski