tam napisano

Szanowni Państwo!
Moja znajoma zawsze używa zwrotu „tam napisano” zamiast „tam jest napisane”. Czy forma ta jest poprawną?
Gdy Pan przegląda gazetę, to inna osoba może zapytać: „Co tam jest napisane?” i takie pytanie jest w tej sytuacji najbardziej naturalne. Ale w konstrukcji „Co tam napisano?” nie ma błędu. Za błędne uważa się natomiast pytanie: „Co tam pisze w gazecie?”.
Mirosław Bańko