tata

Czy istnieje, a jeśli tak to jak brzmi liczba mnoga od rzeczownika tata?
Owszem, jest taka forma: tatowie. Budzi ona nie tylko Pani wątpliwości, por.: „Kiedy byłam mała, mówiłam do wszystkich dorosłych po imieniu i rodzice nigdy nie zwracali na to uwagi. Dopiero potem odkryłam, że istnieją panie, panowie, mamy, tatowie(?), no i ciocie i wujkowie” (Kinga Dunin, Tabu).
Mirosław Bańko