telemetria

Witam,
mamy od dawna w języku polskim słowo telemetria, oznaczające zdalny pomiar. W ciągu kilku ostatnich lat w branży reklamowej tym słowem zaczęto określać również pomiar oglądalności telewizji, nadając członowi tele- inne od tradycyjnego znaczenie, pochodzące od telewizji.
Bardzo proszę o opinię, czy tego typu twór językowy jest poprawny, czy raczej powinno się próbować znaleźć inne słowo tak, aby uzyskać jednoznaczność znaczenia?
Pozdrawiam,
Tomasz Brzeziński
Nowsze znaczenie cząstki tele- rozwinęło się z poprzedniego. Telemetrię w nowym znaczeniu zanotował już Wielki słownik wyrazów obcych PWN. Myślę, że nie trzeba się obawiać wieloznaczności słowa, gdyż kontekst z reguły wyjaśnia, o które znaczenie chodzi.
Mirosław Bańko, PWN