teleniby-nauka

Szanowni Państwo!
W związku z pandemią dzieci uczą się teraz w domach, częściowo za pośrednictwem internetu. Chciałabym zapytać, czy ten stan można by opisać słowem teleniby-nauka. Wiem, że łatwiej i naturalniej byłoby napisać niby-telenauka, jednak jest w tym wypadku lekka zmiana znaczenia, a wydaje mi się, że zasady ortografii dopuszczają pierwszą zaproponowaną formę. Bardzo proszę o komentarz.
Z poważaniem
Agnieszka Buczkowska
Słowniki ortograficzne nie wypowiadają się wprost na temat pisowni morfemu tele- i jemu podobnych z połączeniami wyrazowymi z członami niby-, quasi-. Na mocy ogólnej reguły odnoszącej się do ortografii wyrazów złożonych pisownia typu teleniby-nauka byłaby rzeczywiście uprawniona.
Adam Wolański