temat lekcji

Witam!
Mam pytanie dotyczące użycia kropki po temacie lekcji. Powinno być:
Lekcja 12
Temat: Historia dramatu i teatru greckiego.

czy też:
Lekcja 12
Temat: Historia dramatu i teatru greckiego

Zaznaczam, że notatka z lekcji jest pisana od nowej linijki (od nowego akapitu).
Piotr
W podanym przykładzie zarówno wers zaczynający się słowem Lekcja, jak i wers zaczynający się słowem Temat pełnią rolę analogiczną do śródtytułów i jako takie mogą się obyć bez kropek.
Nawiasem mówiąc, redagując Pana pytanie, czułem potrzebę zamknięcia pytajnikiem zdania, które zaczyna się słowami „Powinno być…”, ale żeby nie dokleić go do tematu lekcji, musiałbym go postawić w osobnym wierszu. Aby rozwiązać problem, należałoby chyba wydłużyć zdanie, tak aby końcowy pytajnik znalazł oparcie w tekście.
Mirosław Bańko, PWN