ten sam autor w kolejnym przypisie

Szanowni Eksperci,
czy jeżeli w następujących po sobie przypisach dolnych zamieszczone są adresy różnych publikacji tego samego autora, to w drugim z tych przypisów należy w miejscu nazwiska autora zastosować tenże/taż (idem/eadem)?
z poważaniem
Iwona
Nie tyle należy, ile po prostu można. Piszący mają wybór, mogą powtarzać nazwisko. Jak zwykle jednak, oczekuje się konsekwencji w stosowaniu wybranego rozwiązania.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski