terminy specjalistyczne

Szanowni Państwo!
Proszę o opinię dotyczącą poprawności i zrozumiałości wyrażeń uzupełnienie do dwóch i uzupełnienie jedynkowe lub uzupełnienie do jednego, używanych w dziale dotyczącym arytmetyki komputera. Moją wątpliwość potwierdzają dwa szersze terminy diminished radix complement i radix complement, które odpowiednio znaczą właśnie 'uzupełnienie zmniejszonej podstawy' i 'uzupełnienie podstawy'.
Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.
Uzupełnienie do dwóch i uzupełnienie do jednego brzmią bardziej zrozumiałe, nawet laik powinien te wyrażenia zrozumieć. Uzupełnienie jedynkowe dla laika nie będzie jasne, gdyż obecny w tej nazwie przymiotnik może wyrażać różne relacje między desygnatem swojej podstawy słowotwórczej (tj. liczbą jeden) a desygnatem określanego rzeczownika. Rozumiem jednak, że wymienione w pytaniu terminy funkcjonują wśród specjalistów i osób zainteresowanych, że im głównie mają służyć. W takim razie o ocenie powinna decydować nie tylko ich budowa, ale i stopień rozpowszechnienia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski