tłuszcz

Szanowni Państwo,
jak brzmi dopełniacz rzeczownika tłuszcze (termin chemiczny)? Wprawdzie w internetowym słowniku PWN jest tłuszczów, ale już w encyklopedii tłuszczy ( aneksy.pwn.pl/biologia/1472589_1.html). Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Różne słowniki zgodnie podają formę tłuszczów, a słowniki poprawnej polszczyzny nawet przestrzegają przed formą tłuszczy jako błędną. W Korpusie Języka Polskiego mamy obecnie 329 przykładów z pierwszą z tych form i tylko 11 z drugą (dużo częściej forma tłuszczy reprezentuje żeński rzeczownik tłuszcza, o znaczeniu 'tłum, motłoch'). Można więc uznać, że stanowisko leksykografów w sprawie tłuszczów jest uzasadnione.
Mirosław Bańko, PWN