trampki

Mam pytanie, jaka jest liczba pojedyncza od wyrazu trampki i jakiego jest on rodzaju. Mało, że różne słowniki mówią co innego, to jeszcze bardzo interesującą rzecz znalazłem w Nowym słowniku poprawnej polszczyzny: mianownik liczby pojedynczej trampek, ale dopełniacz liczby mnogiej również trampek. Skąd taka niekonsekwencja? Czy przypadkiem nie ma tam błędu?
Trampek jest rodzaju męskiego, ale dopełniacz liczby mnogiej tworzy nietypową dla swojego rodzaju końcówką zerową, stąd dopełniacz ten jest równy mianownikowi liczby pojedynczej. Zob. hasło pionierki, tenisówki, trampki itp. w Małym słowniku wyrazów kłopotliwych PWN.
Mirosław Bańko, PWN