trębaczka

Czy w języku polskim występuje słowo trębaczka? Jeśli nie, to jak mówi się na kobietę, która gra na trąbce?
Jeśli jest trębacz, to musi być i trębaczka: „W końcu sali, na podeście, siedziało pięciu muzyków. A gdy przyjrzał się im, zauważył, że to kobiety ubrane we fraki. Dwie trębaczki, waltornistka, dziewczyna z puzonem i dziewczyna z tubą” (Krzysztof Gedroyć, Opowieści dla zziębniętej duszy. Bajki dla dorosłych i starszych dzieci).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski