trójka

Czy mówiąc o dwóch mężczyznach i jednej kobiecie, możemy powiedzieć:
Cała trójka już pojechała?
Jeśli to niepoprawny zwrot, to jak powinno brzmieć poprawne zdanie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Monika Rutowska
Szanowna Pani,
zdanie: Cała trójka już pojechała jest jak najbardziej poprawne. Jednym ze znaczeń rzeczownika trójka, notowanym m.in. przez Słownik języka polskiego PWN jest: ‘trzy osoby, troje zwierząt, rzadziej trzy przedmioty’.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski