trójliterówka

Jakie są reguły dodawania przedrostków trój- i trzy- do rzeczowników? Która z wersji nazwy dla wyrazu trzyliterowego (gwara scrabblowa) jest poprawna – trójliterówka czy trzyliterówka?
Nie ma ścisłych reguł, ale można zaobserwować, że wśród wyrazów złożonych na trzy- przeważają przymiotniki, a wśród wyrazów na trój- jest więcej rzeczowników. Okoliczność ta przemawia za trójliterówką, która ma i tę miłą cechę, że kojarzy się z dobrze znaną trójpolówką. Niestety, na myśl przychodzi też literówka, czyli błąd literowy. Na to jednak chyba nie ma rady.
Mirosław Bańko