trudne zdanie z niż

Szanowni Państwo,
mam wątpliwość interpunkcyjną w zdaniu z cytatem:
To brzmi znacznie lepiej niż „zrób to sobie sam”.

Chodzi mi o przecinek przed niż. Cytat stanowi tutaj pewną zwartą całość i nie jestem pewien co do interpunkcji. Nie wiem, czy należy go traktować jak zwykłe zdanie podrzędne, czy jakoś inaczej?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Cytat sprawia, że mamy do czynienia ze zdaniem typu:
To brzmi znacznie lepiej niż ABC.

Traktując cytowany fragment jako swego rodzaju czarną skrzynkę, możemy przecinka nie postawić. Widząc jednak, że w cudzysłowie jest zdanie składowe, możemy pójść za regułą, która każe poprzedzać przecinkiem przedzdaniowe niż. W sumie więc sytuacja jest niejasna, przepisy się do niej nie odnoszą. Piszący muszą sami podjąć decyzję.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski