tu pisze, że…

Czy jest jakakolwiek konstrukcja zdania lub kontekst wypowiedzi, w której dozwolone byłoby użycie zwrotu tu pisze (dozwolone = uzasadnione)? Na przykład dwie osoby szukają pomocy na forum (rozmawiają i są obok siebie):
A: Forumowicz X tutaj napisał, że ten błąd można naprawić takim i takim sposobem.
B: No dobrze, ale tu pisze także, że są inne sposoby.
B miał na myśli tego samego forumowicza i wskazywał na teks który tamten forumowicz napisał.
Zwrot tu pisze o znaczeniu 'tu jest napisane' uchodzi za niepoprawny, a w najlepszym razie potoczny. Przykład, który Pan przytoczył, nie zmienia tej oceny.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski