tuka w tukę

"Tuka w tukę” – czy istnieje takie przysłowie polskie i co to słowo oznacza?
Dziękuję.
Rafał Walczuk
"Nowa księga przysłów polskich” Juliana Krzyżanowskiego nie notuje takiego przysłowia, nie ma go też w książce Dobrosławy Świerczyńskiej „Przysłowia są… na wszystko”, niedawno wydanej nakładem PWN. Samo wyrażenie zresztą nie wygląda na przysłowiowe – przysłowia przekazują przecież jakąś ogólną myśl, a tuka w tukę brzmi tak jak nos w nos albo jota w jotę i prawdopodobnie podkreśla bliskość jakichś rzeczy lub ich podobieństwo. Samo słowo tuka według Słownika języka polskiego PWN pod red. W. Doroszewskiego oznacza pewien rodzaj sieci rybackiej.
Mirosław Bańko