tuż, tuż i na darmo

Mam pytanie: jak napisać ze coś jest tużtuż – razem?Jeśli tak, to dlaczego? I drugie pytanie: napisałam wyraz na darmo razem – jaki błąd popełniłam i dlaczego powinno być osobno?
Czasem powtarzamy wyraz, aby podkreślić lub wzmocnić jego znaczenie, np. tuż to 'blisko', a tuż, tuż to 'naprawdę blisko'. Mówimy też np. Deszcz pada, pada, pada, aby podkreślić, że trwa to bardzo długo. Potocznie mówimy zaś Dawaj, dawaj, zachęcając kogoś do czegoś. Tych powtórzonych wyrazów nie piszemy jednak razem. Dlatego nie powinniśmy też pisać tużtuż.
Jeśli zaś chodzi o na darmo, to pisownia jest analogiczna do innych połączeń przyimka na z przysłówkami, np. (kiełbaski) na gorąco lub (jajka) na twardo.
Mirosław Bańko