tużpowojenny

Szanowna Redakcjo,
Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie, jaka jest poprawna pisownia przymiotnika tuż powojenny.
Barbara.
Przy pomocy naszej przeglądarki może Pani znaleźć odpowiedź profesora J. Bralczyka na to samo pytanie, zadane przez kogoś wcześniej. Profesor opowiedział się za pisownią łączną. Taka też dominuje w Korpusie Języka Polskiego PWN, choć – trzeba przyznać – jej przewaga nad pisownią rozdzielną nie jest duża.
Mirosław Bańko