twierdzenie Bernoulliego, ciąg Fibonacciego

Chciałabym zapytać o odmianę obcojęzycznych nazwisk typu Bernoulli, Fibonacci: twierdzenie Bernoulliego czy Bernoulli’ego? Ciąg Fibonacciego czy Fibonacci’ego? Byłabym też wdzięczna za wskazówki, gdzie (w jakim słowniku) szukać odpowiedzi na podobne pytania.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
E.T.
Po -i kończącym obce nazwy dopisujemy końcówkę bez apostrofu, toteż powinniśmy zapisać: twierdzenie Bernoulliego, ciąg Fibonacciego.
Odpowiednie informacje podają duże słowniki ortograficzne, np. Wielki słownik ortograficzny PWN, a także internetowy słownik ortograficzny tego wydawnictwa w regule nr [255].
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski