ty tępy buraku

Jeden z moich pracowników, uprawnionych do kontroli kierowców, po podejściu do kierowcy, wylegitymowaniu się i przedstawieniu celu kontroli usłyszał w odpowiedzi sformułowqanie ty tępy buraku. Na firmę przewozową została nałożona kara, jednak jej prezes odwołuje się od niej twierdząc, że to sformułowanie „nie jest tożsame z aroganckim zachowaniem”. Proszę o opinię jak jest w rzeczywistości.
Bardzo dziękuję za udzielenie ewentualnej odpowiedzi.
Jerzy Dobaczewski
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że sformułowanie kierowcy było obraźliwe. Słowa są częścią naszego zachowania, a zatem obraźliwe było też zachowanie kierowcy wobec kontrolera.
Mirosław Bańko, PWN