tychże a sprawa powtórzeń leksykalnych

Witam.

Mam mały kłopot ze słowem "TYCHŻE". Czy możliwe jest użycie tego wyrazu na końcu zdania bez ponownego użycia podmiotu?

Np. "Osoba wykonująca dwa zadania jest świadoma różnic w tychże."

czy raczej powinno się powiedzieć

"Osoba wykonująca dwa zadania jest świadoma różnic w tych/tychże zadaniach."

Dziękuję i pozdrawiam :)

Niepowtarzanie wyrazu zadanie w odpowiedniej formie po zastosowaniu zaimka z partykułą -że błędem nie będzie. Z elipsą tego rodzaju mieliśmy do czynienia powszechnie w minionych wiekach, por. np. tytuł książki Maksymiliana Jackowskiego Ułomności nasze narodowe i społeczne oraz środki ku sprostowaniu tychże (Poznań 1870).

Należy jednak podkreślić, iż przywołane w pytaniu wypowiedzenie będzie miało obecnie książkowy charakter i mocno archaizujący styl. Współcześnie – w celu uniknięcia powtórzenia leksykalnego – powiedzielibyśmy: Osoba wykonująca dwa zadania jest świadoma występujących w nich różnic.

Adam Wolański