typy, rzędy i gromady

Szanowni Państwo,
chciałam uprzejmie spytać, która forma jest poprawna: „Człowiek należy do typu strunowców” czy „Człowiek należy do typu strunowce”?
Z wyrazami uszanowania
Maria
Przejrzałem Narodowy Korpus Języka Polskiego pod kątem konstrukcji typu należy / należą do gromady (rzędu, klasy) używanych w biologii i przekonalem się, że następujący po nich rzeczownik ma wartość dopełniacza. Myślę więc, że uzasadniony jest wybór pierwszego zdania.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski