tysięczny czy tysiączny?

Witam,
czytając ułamek dziesiętny, należy przeczytać: części tysięczne czy części tysiączne?
Pozdrawiam,
Joanna Czarnota
Ułamki mają części tysięczne. Tysięczna może być także rocznica. Natomiast tysiączne (równie dobrze jak tysięczne) są brawa i oklaski, rzesze wiernych pielgrzymujących do miejsca kultu itp. Słowo tysięczny ma bezpośrednie odniesienie do liczby 1000, słowo tysiączny znaczy zaś 'bardzo liczny'.
Mirosław Bańko, PWN