tytuł wzorowego ucznia

Dzień dobry

Chciałabym zapytać o poprawność zdania:

Uczeń otrzymał tytuł "Wzorowy Uczeń".

Czy tego tytułu nie należy odmienić i drugiej części zapisać małą literą?

Uczeń otrzymał tytuł "Wzorowego ucznia".

Często na świadectwach spotykam różne formy tego zdania. Która jest poprawna?

Z poważaniem

Czytelnik

Rzeczownik tytuł wymaga dopełniacza, por. np. zdobyć tytuł mistrza Polski. Na świadectwie powinno być zatem napisane: otrzymał tytuł wzorowego ucznia. Nazwa tytułu jest wyrażeniem pospolitym, nie wymaga zatem ani wielkich liter, ani cudzysłowu.

Adam Wolański